Světový víkend dívčího hokeje 2019

O víkendu 5. a 6. října 2019 pořádala Mezinárodní hokejová federace (IIHF) celkem ve 40ti zemích světový víkend dívčího hokeje (WGIHW). V ČR se tato akce konala pod záštitou hokejového svazu na zimním stadionu v Příbrami a naše holky byly přitom! V sobotu nastoupila děvčata v kategorii 6-12let, v neděli pak 12-16 let. TýmHC BULDOCI Neratovice v sobotu velmi dobře reprezentovaly Barča Rosyvková, Natka Vasylynyuk, Kačka Čížková, Lída Plocková a Verča Filipi, v neděli se za starší dívky akce zúčastnily Linda Jirotková a Linda Vocetková.

IIHF

Za oba dny dorazilo do Příbrami celkem 97 mladých hokejistek. Kemp tvořily 3 bloky - technika bruslení, turnaj v minihokeji a dovednostní soutěže. Odměnou byl děvčatům nejen velmi intenzívní, více než čtyřhodinový program na ledu, ale i nová přátelství a na cestu domů všechny potěšil též malý hokejový dárek. 

Za zmínku stojí i fotografie hráček HC BULDOCI Neratovice Verči a Barči z dovednostních soutěží na stránkách Mezinárodní hokejové federace. https://www.iihf.com/en/news/15182/wgihw-tracker